Merkel óvatosságra intett az EU-s pénzek megvonásával kapcsolatban
A leköszönő kancellár Angela Merkel szerint mielőtt az uniós forrásokat befagyasztanák Magyarország és Lengyelország felé, előbb le kell ülni a két országgal tárgyalni.
A leköszönő kancellár Angela Merkel szerint mielőtt az uniós forrásokat befagyasztanák Magyarország és Lengyelország felé, előbb le kell ülni a két országgal tárgyalni.
Az uniós jog elsőbbségét vonta kétségbe, és ezzel az EU egyik alapelvét támadja Lengyelország, amelyet Brüsszel a pénzcsapok elzárásával próbál a jogállami normák betartására szorítani.
Az Európai Bizottság szerint továbbra is a zöldítés, a megújuló energiaforrások felhasználása jelenti a jövőt.
December 2-án ismerteti az Európai Bíróság főtanácsnoka jogi szakvéleményét abban a perben, amelyet a magyar és a lengyel kormány indított az úgynevezett jogállamisági mechanizmusról szóló rendelet megsemmisítése iránt. Ez az az uniós jogszabály, amely alapján az uniós pénzek védelme érdekében az közösségi forrásokat meg lehet vonni, ha a jogállamisági elvek megsértésével egy adott tagállamban veszélybe kerülnek az EU pénzügyi érdekei. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a bíróság várhatóan csak a jövő év elején hoz döntést.
Magyarország félmillió adagot rendelt belőle, de a kudarcos teszteredmények után a német cég nem fejleszti tovább az oltóanyagot.
Felül fogják vizsgálni a mézkeverékek származásjelölési előírását. Ezzel pontosan tudhatjuk majd, melyik ország mézét csurgatjuk a vajas kenyerünkre.
Tucatnyi uniós államban problémás a nitrátszennyezés, köztük van Magyarország is. Az Európai Bizottság határozottabb lépéseket vár a tagállamoktól, de maga is tenni fog azért, hogy csökkenjen a természetes vizeket tönkretevő és euró-milliárdos kárt okozó szennyezés, amit elsősorban a túlzott műtrágyahasználat okoz.
Bekövetkezett az, amitől szakértők már jó ideje tartanak: Lengyelország hivatalosan kiválik az európai jogrendből, azaz nyugodtan beszélhetünk jogi Polexitről, írja a német konzervatív lap.
Lengyelország kimondta, hogy az uniós jog nem lehet felsőbbrendű. Pedig ez az EU-belépés feltétele volt.
A parlament plénuma vitázott arról, el kellene-e a fogadni az Európai Bizottságnak a magyar és a lengyel helyreállítási tervet.
A kormányfő szerint a fő felelősség Frans Timmermanst, az Európai Bizottság e témáért felelős alelnökét terheli, mert "rossz számításokat végzett, és az EU lakossága most extra árat fizet".
Az Európai Unió komoly elvárásokat fogalmaz meg a tagjelölt országok felé, ugyanakkor egy közel harmincmilliárd eurós támogatási program mellett is elkötelezte magát. Azt azonban senki sem tudja megósolni, hogy az érintett hat ország mikor lehet az EU tagja.
A helyreállítási alappal kapcsolatos tárgyalásoktól teljesen független eljárásban folytat levelezést a kormány Brüsszellel a pedofiltörvény módosításai és a Meseország mindenkié című könyv kapcsán.
Az Európai Bizottság idén júliusban mutatta be új erdészeti stratégiáját, amely már a 2050-es klímasemlegesség jegyében készült. Szükség is lesz az áttörésre ezen a téren, mert az Európai Számvevőszék szerint az elmúlt hét évben sokkal többet lehetett volna tenni az erdők védelme érdekében.
Ha az állam- és kormányfők szintjén el akarják kerülni a nyílt vitát, akkor az ügyet a három hét múlva esedékes uniós csúcstalálkozó előtt rendezni kellene.
Újabb határidő kitűzése nélkül folytatódik Budapest és Brüsszel között a magyar helyreállítási terv értékelése. Az EUrologus forrásai szerint nagypolitikai döntés fog majd dönteni a 2511 milliárd forintos keret sorsáról.
A tagállamok politikai megállapodása híján az embercsempészek elleni küzdelem fokozásával és a migránsok illegális foglalkoztatásának büntetésével próbál Brüsszel segíteni a kormányoknak.
Előbb-utóbb Brüsszelnek is hivatalból foglalkoznia kell a hétfőn aláírt orosz–magyar hosszú távú gázszállítási megállapodással. Erre azonban még legalább három hónapja van az uniós testületnek.
Az elmúlt évtizedben harmincról háromra csökkentették le a töltők fajtáit, a következő lépésben egységesíteni szeretnék ezt a piacot, amely a tervek szerint pénzt takarít meg a fogyasztóknak, és kevesebb elektronikus hulladékot eredményez.
Az Eli Lilly terméke a meggyógyult betegek vérplazmájából készített, úgynevezett monoklonális antitestre épül.